ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Darłówko powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


INFORMACJA - Atrakcje okolic - Darłowko

Jezioro Kopań - powierzchnia 790 ha, maksymalna głębokość 3,9 m. Od morza oddzielone jest wysoką mierzeją. Brzegi porośnięte są szuwarami, od kilku lat obserwuje się tu szlak ptasich wędrówek, złowimy tu węgorza, okonia, sandacza.

Jezioro Bukowo - powierzchnia 1748 ha, maksymalna głębokość 2,8 m. Jezioro znajduje się w miejscu dawnej zatoki morskiej. Od Bałtyku odcięte jest Mierzeją Bukowską. Brzegi jeziora porośnięte są szuwarami, dzięki czemu swój dom w tym miejscu znalazły liczne gatunki ptactwa. Wody zbiornika bogate są w ryby, m.in. węgorza, okonia, płocia, leszcza, szczupaka, sandacza.

Rezerwat "Słowińskie Błota" - leży 1 km na północ od wsi Słowino. Swoim obszarem obejmuje około 145 ha terenu. Jest najlepij zachowanym w Polsce torfowiskiem wysokim typu bałtyckiego. Występuje tu 37 gatunków roślin naczyniowych, 41 gatunków mszaków oraz 45 gatunków porostów.

DARŁOWO - starówka; zamek książąt pomorskich, w którym mieści się Muzeum Regionalne z orientalną kolekcją; gotycki kościółek św. Jerzego z XV w.; kościół Mariacki z początku XIV w.; XV-wieczna kaplica św. Gertrudy.

CISOWO - jednonawowy gotycki kościół p.w. św. Stanisława Kostki z 1321 r., budownictwo zagrodowe z XIX wieku, pomnik poległych żołnierzy niemieckich w I wojnie światowej.

BARZOWICE - we wsi na uwagę zasługuje gotycki kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu z XV wieku, w którym znajduje się gotycka szafka ścienna z XV wieku. We wsi zobaczymy również budownictwo zagrodowe z XIX wieku oraz pomnik żołnierzy niemieckich poległych podczas I wojny światowej. Obok wioski znajduje się Barzowicka Góra (72,2 m), która jest wspaniałym miejscem widokowym na malowniczą panoramę okolic.

JAROSŁAWIEC - latarnia morska z 1838 r.

Data publikacji:  2005-07-27 | licznik wyświetleń 30158
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 5 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,097 sek.